Usługi

Ile kosztuje pranie pościeli hotelowej

Ile kosztuje pranie pościeli hotelowej

Właściciele hoteli często zastanawiają się nad wyborem odpowiedniego rozwiązania dotyczącego prania pościeli i tekstyliów. Dawniej wiele placówek decydowało się na własne pralnie wewnętrzne. Z czasem zaczęto jednak uważać to rozwiązanie za mniej opłacalne. Czyszczenie materiałów na miejscu może być odpowiednim wyborem, pod warunkiem zastosowania technologii ułatwiających oszczędzanie energii. Ze względu na korzyści, wiele osób decyduje się jednak na usługi zewnętrznych pralni przemysłowych. Co warto wiedzieć o tym rozwiązaniu i jakich cen można się spodziewać?

Profesjonalne usługi pralnicze

Ile kosztuje pranie pościeli hotelowejPracownicy przemysłowych pralni to zazwyczaj osoby posiadające doświadczenie w swoim fachu. Powierzając im tekstylia można liczyć nie tylko na ich wypranie, ale również maglowanie, profesjonalne składanie i przegląd stanu technicznego. Wiele firm oferuje ponadto wywabianie plam i przyszywanie guzików. Przedsiębiorstwa świadczące usługi pralnicze dla hoteli wyposażone są w specjalistyczne sprzęty i urządzenia. Wyjątkowo wydajne pralki przemysłowe gwarantują najwyższą jakość czyszczenia pościeli. W placówkach takich firm pojawiają się również wielkogabarytowe urządzenia maglujące, które dokładnie pasują poszewki. Zewnętrzne pralnie zazwyczaj oferują również czyszczenie odzieży gastronomicznej, fartuchów, obrusów, szlafroków i ręczników. W skład wyposażenia tego typu firm mogą wchodzić nawet specjalne maszyny składające poszczególne części odzieży według określonego wzoru. Oddając tekstylia profesjonalnej firmie zewnętrznej można więc liczyć na to, że w określonym terminie pranie powróci do hotelu dokładnie wyczyszczone, wyprasowane i poskładane. Ile kosztują takie usługi?

Koszty prania pościeli hotelowej

Zainteresowane osoby znajdą wiele firm oferujących czyszczenie tekstyliów. Każda pralnia przemysłowa posiada własny cennik. Ostateczna suma często uzależniona jest również od ilości przekazanego prania. Ponadto, wiele firm może oferować rabaty dla stałych użytkowników. Średnia cena za wypranie kilograma pościeli to kilkanaście złotych. W przypadku dużych zamówień może ona jednak wynosić zdecydowanie mniej. Zarówno duże, jak i małe hotele bez problemu odnajdą korzystne dla siebie oferty. Nieco droższe okazuje się być wypranie kilograma lekkich tekstyliów, takich jak koszulki i odzież pracowników. Często możliwe jest jednak wyegzekwowanie atrakcyjnych cen przy zamówieniach łączonych zawierających różne rodzaje prania. Usługi pralni nastawione są zwykle na to, aby spełnić wymagania klientów. Wiele firm oferuje niskie koszty przewozu tekstyliów oraz poszczególne usługi w korzystnych cenach. Możliwe jest zlecenie zewnętrznej firmie samego prasowania lub maglowania pościeli oraz odzieży.

Czy warto skorzystać z usług zewnętrznej firmy do prania pościeli hotelowej?

Wiele osób rozważa pranie pościeli hotelowej na własną rękę. Warto jednak pamiętać, że wszystkie potrzebne urządzenia mogą okazać się wyjątkowo kosztowne. Oprócz przemysłowych pralek, koniecznym elementem wyposażenia okaże się maglownica. Prasowanie wszystkich obrusów i pościeli żelazkiem byłoby zdecydowanie zbyt czasochłonne. Należy również pamiętać, że urządzenia maglujące zwykle zajmują wiele miejsca. Wszystkie wymagane przez hotelową pralnię sprzęty muszą być ustawione w odpowiedniej przestrzeni. Konieczne jest tutaj przestrzeganie zasad związanych z bezpieczeństwem pracy. Spełnienie wszystkich warunków nie zawsze jest łatwe. Właściciele hotelu muszą w takiej sytuacji pamiętać również o kosztach energii oraz przeglądów i okresowych napraw urządzeń. Zestaw potrzebnego sprzętu powinny dopełniać również elektryczne suszarki na materiały frotte.

Renomowane hotele kojarzone są z nieskazitelną czystością. Aby móc zaproponować gościom idealnie wyczyszczoną pościel, konieczne jest również przeszkolenie pracowników. Choć pralnia hotelowa może okazać się korzystnym rozwiązaniem, wymaga dużych nakładów pracy i finansów. O wiele bardziej wygodne może więc okazać się korzystanie z usług zewnętrznej firmy. Doświadczeni pracownicy i profesjonalne sprzęty stanowią gwarancję wysokiej jakości świadczonych usług. Dzięki konkurencji na rynku i staraniom o zadowolenie klientów, bez problemu uzyskać można atrakcyjne dla hotelu ceny.

Korzystne rozwiązanie

Hotele nawiązujące współpracę z zewnętrznymi pralniami podpisują z nimi umowy, które dokładnie określają zasady transakcji. Wiele placówek zobowiązuje się do zgłaszania zauważonych na powierzchni tekstyliów uszkodzeń lub dokonywania niewielkich napraw szwalniczych. Tego typu firmy wyspecjalizowane są w czyszczeniu wszystkich rodzajów materiałów występujących w hotelach. Można powierzyć im wykonaną z różnych tworzyw pościel, obrusy, ręczniki, szlafroki i odzież. Pracownicy pralni dostosują odpowiednie programy wykorzystywanych urządzeń do rodzaju tkaniny oraz rozmiarów i kształtu prania. Składając zamówienie, hotel może również zgłosić swoje preferencje dotyczące sposobu składania i sortowania tekstyliów. Zlecenie prania pościeli zewnętrznej firmie może więc okazać się wyjątkowo korzystnym rozwiązaniem.

 

Similar Posts