Telefon do ślusarza warto wpisać na stałe w listę kontaktów. Nigdy nie wiadomo, kiedy się przyda. Pogotowie ślusarskie zajmuje się sprawami awaryjnymi, takimi jak zatrzaśnięcie drzwi lub zgubienie, czy też zniszczenie (ułamanie) klucza. W razie potrzeby dobry spec od zamków dorobi dodatkowy kluczyk. To nieoceniona pomoc w podbramkowych sytuacjach.
Czym zajmuje się ślusarz?
Dobry ślusarz ma rozwinięte zdolności manualne i zmysł techniczny. Potrafi rozpoznać działanie nawet najbardziej skomplikowanych zamków. Doświadczenie i lata praktyki w tym zawodzie sprawiają, że osoby zatrudnione jako ślusarze, są precyzyjne i skuteczne. Pogotowie ślusarskie to jeden z głównych obszarów działalności speca od zamków. W awaryjnych sytuacjach pomoże otworzyć drzwi bez konieczności ich wyważania. Istnieje wiele przyczyn psucia się kluczy i mechanizmów służących do otwierania drzwi. Najczęstszym powodem wezwania ślusarza jest po prostu nieuwaga. Jeśli drzwi zatrzasną się, a jedyny posiadacz klucza znajdzie się po drugiej stronie, konieczna będzie interwencja fachowca. Pogotowie ślusarskie wysyła wówczas swojego pracownika, który przy użyciu specjalnych narzędzi, bezpiecznie otwiera drzwi.
Zabytkowe zamki i klucze z przeszłością – warto skorzystać z pogotowia ślusarskiego
Doświadczony ślusarz wzywany jest zarówno do sytuacji nagłych, gdy nie można dostać się do biura lub mieszkania, jak i do naprawy zabytkowych zamków. W starych kamienicach, w zabytkowej zabudowie mieszkalnej i budynkach użyteczności publicznej, nadal funkcjonują wiekowe mechanizmy otwierania drzwi. Historyczne zamki wykonywane były w zupełnie odmienny sposób niż obecnie. W dawnych czasach ślusarz zajmował się także wyrobem zamków i kluczy. Obecnie produkcja zamków to domena fabryk. Jeszcze sto lat temu domeną ślusarzy był własnoręczny wyrób zamków i kluczy. Wykonywane były z bardzo trwałych metali. Dawne zamki i klucze powstawały ze stopów mosiądzu. Dlatego, gdy kupujemy mieszkanie w zabytkowej kamienicy, możemy otrzymać od poprzednich właścicieli ręcznie wyrabiane, mosiężne klucze do drzwi wewnętrznych i zewnętrznych. Pogotowie ślusarskie pomocne jest również w takich sytuacjach. Jeśli brakuje zabytkowego, mosiężnego klucza istnieją dwa wyjścia. Można ów klucz dorobić lub po prostu wymienić cały zamek. Często mieszkańcy zabytkowych obiektów decydują się na wymianę całego zamka i wstawienie nowego. Do takich usług, warto wzywać ślusarza z wieloletnim doświadczeniem.
Pogotowie do zadań specjalnych: zamki, klucze, kluczyki
Codzienna praca ślusarza nie ogranicza się tylko do awaryjnych napraw i szybkiego otwierania drzwi. Sprawdzone pogotowie ślusarskie pomaga w naprawie wszelkiego rodzaju zamków i mechanizmów otwierania drzwi i bram. Nie zapominajmy, że różnorodne zamknięcia znajdują się także w meblach. Szafy, biurka, sekretarzyki, a nawet instrumenty muzyczne, takie jak, pianina, organy, fortepiany, zawierają różnorodne zamki. Mniejsze lub większe blokady otwierania zabytkowych skrzyń, składzików i pomieszczeń użytkowych, np. strychów i piwnic, komórek, garaży, to także domena pogotowia ślusarskiego. Nieocenione zdolności manualne i doświadczenie w różnorodnych konstrukcjach zamków sprawiają, że godny polecenia ślusarz pomoże odnowić niedziałający zamek.
Dorabianie kluczy w sytuacjach awaryjnych i codziennych
Dorabianie kluczy to jedna z ważniejszych usług, świadczonych przez pogotowie ślusarskie. Jeśli wybieramy się na urlop i chcemy zostawić dom pod czyjąś opieką, warto pomyśleć o dodatkowym zestawie kluczy. Podobna sytuacja ma miejsce, kiedy wynajmujemy lokal mieszkalny bądź usługowy. Istnieje wiele, codziennych sytuacji, gdy pomoc ślusarza staje się nieoceniona. Usługi te opłacają się bardziej niż kupno nowych drzwi lub zamków. Nie zawsze można samemu wymienić zamek. Dorabianie kluczy wymaga fachowego podejścia i dużej precyzji. Złamany kluczyk też można wymienić na nowy, wykonany przez ślusarza.
Usługi ślusarskie tańsze niż kupno nowego zamka
Dawne, solidne zamki i klucze odznaczają się dużą wytrzymałością. Często lepiej skorzystać z usług pogotowia ślusarskiego, niż wymieniać mechanizm na nowy. Solidne zamki to koszt znacznie wyższy niż opłata, jaką pobiera ślusarz za pomoc w naprawie mechanizmu. Dlatego, jeśli posiadamy wiekowy zamek, warto zadzwonić po pogotowie ślusarskie i poprosić o konserwację, uzupełnienie zepsutych, wyrobionych elementów i dorobienie dodatkowych kluczy. Można śmiało stwierdzić, że rzemiosło ślusarskie jest wciąż bardzo konkurencyjne. Usługi fachowca od dorabiania kluczy są bardziej opłacalne niż zakup i montaż nowego zamka. Pamiętajmy, że jeśli zamek został wykonany do konkretnego modelu drzwi, to warto go zachować. Nie wszystkie współczesne zamki są tak solidne, jak dawne mechanizmy drzwiowe. Solidna praca ślusarza
Przezorny zawsze ubezpieczony. Konserwacja zamków z pogotowiem ślusarskim
Może niewiele osób wie, że ślusarz zajmuje się nie tylko dorabianiem kluczy, lecz także konserwacja zamków. Jeśli zauważymy oznaki zacinania się zamka, warto wezwać pogotowie ślusarskie. Doraźna pomoc w zakresie konserwacji mechanizmu otwierania drzwi jest nieoceniona. Lepiej zadbać o dobry stan metalowej konstrukcji, niż czekać na awarię i przeżywać stres związany z poszukiwaniem ślusarza. Dobry fachowiec pomoże zabezpieczyć metalowy zamek i sprawi, że będzie dobrze działał przez kolejne lata.